Zapraszamy w godzinach Pn - PT: 7.00 - 18.00, Sb: 7.00 - 14.00
Masz pytania? Zadzwoń!
tel. 44 714 - 53 - 39
Decoverni Beton Artmodel

BETON ARTMODEL – drobnoziarnisty tynk mineralny imitujący surowy beton, odporny na glony i grzyby, wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego, doskonale oddychający, w pełni zmywalny. Produkt ekologiczny.

 

Sposób przygotowania powierzchni:
Na powierzchnię przygotowaną zgodnie z zasadami sztuki malarskiej, nanosimy pędzlem lub wałkiem grunt głęboko-penetrujący Decoverni Grunt DG-150 i po upływie ok. 4 do 6h. (powierzchnia powinna być sucha) wałkiem malarskim nanosimy podkład Decoverni Quarzo barwiony pod kolor betonu. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 6 do 8 h. Dekoracja nie wymaga gładkich ścian.

Sposób wykonania BETON ARTMODEL:
Przed nakładaniem, beton należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła wolno-obrotowego. Tak przygotowaną masę nakładamy w jednej warstwie za pomocą pacy ze stali nierdzewnej. Warstwa powinna być równa o grubości ok. 2-3 mm. Wstępnie wygładzamy. Następnie całą stopę pacy przyklejamy i energicznym ruchem, pod kątem prostym, odrywamy ją tworząc strukturę na powierzchni betonu. Pozostawiamy do wstępnego przeschnięcia. Gdy nałożona masa po dotknięciu nie zostawia na dłoni śladu betonu, pacą lekko zagładzamy powierzchnię tworząc charakterystyczne wżery. Ruch pacy powinien być krótki i w różnych kierunkach. Im mocniej dociśniemy pacę tym wżery będą bardziej delikatne. Prace wykonujemy etapami nie przekraczając 2 do 3 m2 dekorowanej powierzchni. Powierzchnie te łączymy ”mokre z mokrym”. Całość dokładnie wygładzamy . Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 12 do 24 h. Wyschniętą dekorację delikatnie szlifujemy drobnym papierem ściernym i odkurzamy. Za pomocą wałka malarskiego lub pędzla impregnujemy beton nanosząc bezbarwną bejcę matową Cebo Tech. Następnie zwilżoną w wodzie gąbką usuwamy ewentualny nadmiar bejcy.

Produkty wchodzące w skład systemu:
1. Decoverni Grunt DG-150 – transparentny grunt oparty na akrylowej mikro-emulsji.
2. Decoverni Quarzo – podkład z delikatnym kwarcem.
3. Decoverni Beton – masa imitująca naturalny beton. moze tu jeszcze by dac beton ART MODEL
4. Bejca Matowa Cebo Tech – bezbarwna bejca impregnująca beton.

 

 

 

 

P.H.U. TRAK Anna Bujanowska
ul. 3-go Maja 1b
95-040 Koluszki

dodatkowy wjazd od ulicy Mickiewicza 1A

 

tel: (44) 714-53-39
fax: (44) 714-53-39
e-mail: bujanowska2@o2.pl

Zapraszamy w godzinach:
Pn-Pt: 07.00 - 18.00
Sob: 07.00 - 14.00